Znatemapu.cz - turistický portál okresu Šumperk 

Navštivte okres Šumperk! Malebný region v podhůří Jeseníků 

Jste zde: Úvod > O projektu > Základní informace o projektu

Základní informace o projektu

V srpnu 2009 byla spuštěna druhá verze internetových stránek znatemapu.cz s nejobsáhlejší databází turistických a volnočasových aktivit Šumperska.

Na projektu, na kterém se finančně podílí Evropská unie (Strukturální fondy SROP) a Olomoucký kraj, se pracuje již od roku 2006. Za tu dobu jsme navštívili stovky zajímavých míst a průběžně udržujeme aktuální kontakty.

Hlavním lákadlem projektu jsou webové stránky na adrese www.znatemapu.cz, které jsou zaměřeny na možnosti stravování, ubytování, zábavy a sportu. Velká pozornost je věnována také turisticky zajímavým oblastem a jednotlivým objektů, ke známým zámkům, zříceninám a muzeím jsme doplnili i méně známá místa v malých obcích a jejich okolí.

Webové stránky jsou obohaceny také o mapové podklady (Google Maps), u každého objektu je orientační mapa a seznam nejbližších objektů v okolí. Návštěvníci stránek tak budou moci virtuálně cestovat po celém regionu. Cílem projektu je ukázat lidem krásy okresu Šumperk, hlavním mottem je proto heslo „Neseďte doma, běžte ven."

Vývoj projektu

První informační materiály se mezi veřejností objevily koncem roku 2006, následná podrobnější publikace a vybrané cyklotrasy byly dokončeny začátkem roku 2007. Koncem prosince 2006 byla spuštěna první verze těchto stránek.

Během prvního roku stránky navštívilo cca 87 000 uživatelů, v roce 2008 to bylo již téměř 105 000. Od spuštění stránek jsme zaznamenali 278 tisíc návštěvníků, kteří si prohlédli více jako 1 milion stránek.

Stránky neustále aktualizujeme, nyní obsahují více jak 1 300 objektů a přes dva tisíce fotografií. Turistické zpravodajství obsahu přes 250 článků, od poloviny roku 2008 zveme pravidelně návštěvníky na víkendové akce v regionu.

Novinky v roce 2009

V srpnu 2009 spouštíme novou verzi webových stránek. Novinkou je zcela nový, přehlednější a modernější vzhled. Uživatelé mohou vyhledávat ubytování a stravování dle parametrů. Přidali jsme kalendář akcí, který obsahuje desítky chystaných akcí v regionu. Najdete nás rovněž na populárních sociálních sítích Twitter a Facebook.

Na stránkách najdete množství drobných vylepšení - nové zpracování fotogalerie, průvodce regionem, RSS kanál nebo vylepšený tisk objektů a jeho okolí.

 

Doporučujeme na Znatemapu.cz

Blues Alive 2014

Blues Alive 2014

Jaký bude 19. ročník Blues Alive v Šumperku?

Kalendář akcí

Kalendář akcí

Desítky akcí z celého regionu.

Počasí v Šumperku

Zdroj: In-počasí

Webkamery

webkamery

Třináct webkamer snímá celý region.

 

Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií a Olomouckým krajem
Loga dotace EU, kraj

Provozovatel: ASI informační technologie s. r. o. | tvorba webových stránek & SEO Užitečnýweb.cz
O projektu | Kontakty | Reklama | Jak přidat svou firmu | Jak přidat svůj obsah | RSS | Mapa stránek